Přeskočit na obsah

Záhada černé husy

Venkovní dobrodružná příběhová hra

PŘIHLASTE SE a staňte se na jedno odpoledne DETEKTIVEM! Najděte stopy možných pachatelů a zjistěte KAM SE PODĚLA ČERNÁ HUSA! 

Kdy: v sobotu 11. 9. 21 kapacita naplněna, nebo v sobotu 25. 9. 21 odpoledne
Kde: v Praze-Písnici a Libuši (přesné místo obdržíte spolu s instrukcemi po zaplacení)
Kdo: děti 8+ s rodiči nebo starším doprovodem v týmech po max. 5 pátračích
Jak se zapojit: po zakoupení hry (kód pro 10% slevu za včasný nákup: husajenejlepší) obdržíte e-mail s instrukcemi, kde přesně na vás bude čekat startovní balíček, ten si na začátku hry vyzvednete a hurá na to!

Dál si přečtěte:
– úvodní příběh
– odpovědi na časté otázky
– recenzi hry na blogu Hrajeme si jinak
– podívejte se do galerie na fotky z předchozích her (nemůžeme fotit příliš konkrétní věci, abychom všechno nevyspoilovali předem 😉 )

Jak to bylo s černou husou?

Začínáme vyprávět…

V těch starých časech, kdy se v Libuši chovala nepřehledná hejna hus, se v chovu starého Baltazara Krejzy stala opravdu zvláštní věc. V líhních se z jednoho docela obyčejného vejce vyklubalo docela neobyčejné house. Neobyčejné proto, že bylo celé černé.

Od prvního dne budilo house pozornost. Mezi žlutými bratříčky bylo k nepřehlédnutí.

Zvědavci se střídali za Krejzovým plůtkem a dohadovali se, jakpak se to mohlo přihodit. Nedostalo se do líhní vejce jiného ptáka? Ale kdepak. Později bylo čím dál jasnější, že černé ptáče se žlutým zobáčkem je opravdu husa.

Byla to senzace! V Libuši – a taková vzácnost! Co vám budu povídat, rozkřiklo se to rychle.

Černá husa! Kdo to kdy viděl?! Na černou husu se chodili dívat lidé z Písnice, Kunratic i dalekých Modřan a netrvalo dlouho a zvěst o neobyčejném ptáku se donesla až do velké Prahy, kde žila spousta panstva dychtícího po různém povyražení. Už nezjistíme, kterého ze znuděných páprdů napadlo jestlipak černá husa chutná stejně dobře jako bílá? Ale ctihodné panstvo nelenilo vyslat kuchaře, aby pro ně vzácnou husu získali. Už už ji vidělo naservírovanou s pečenými jablky na svátečním stole. I v cirkuse, co zrovna stál za pejřárnou se o huse doslechli a doslova jásali. Hodila by se jim do manéže ke cvičeným cvrčkům a dvouhlavému hadovi. To by byl kasaštyk! Po černé huse ale toužil i zámecký pán, kterému se donesla pověra, že „kdo se krví černé husy o ouplňku pomaže, ten na těle mladý zůstane“. A zámecký pán byl ochoten za husu dobře zaplatit. Na pražské fakultě přírodozpytu způsobily zvěsti o neobvyklém ptáku silné hnutí mysli i ctihodnému profesoru Geflügelovi. Ozdobit tak svou kariéru popisem zcela nového ptačího druhu! To by bylo!

Fotograf z „Libušských listů“ pořizuje snímek na titulní list víkendové přílohy

A to zdaleka nebyli všichni. Starému velkochovateli Baltazaru Krejzovi šla hlava kolem. Kdekdo mu vzkazoval, že má o černou husu zájem. Má ji prodat na zámek za 30 zlatek? Nebo pánům do Prahy? Někdo dával za husu peníze, jiný sud vína. Nestačí? Tak dva sudy. A cirkusáci dokonce nabízeli koně. Považte – za husu koně!

***********

Na to červnové ráno roku 1910 nikdo nevzpomíná rád.

Den začal neobvykle brzy vyplašeným křikem, který se mezi libušskými statky šířil rychleji, než vítr a hlasitěji, než husí kejhání: „Ztratila se černá husa!“, „Černá husa zmizela!“, „Ukradli černou husu!“

Ale kdo? Kdo ji ukradl?

Pomozte starému Baltazarovi vypátrat jeho ztracenou husičku!

PŘIHLAS SE a staň se na jedno odpoledne DETEKTIVEM! Najdi stopy možných pachatelů a zjisti, KAM SE PODĚLA ČERNÁ HUSA! 

PRO KOHO JE HRA URČENÁ?

Hra je určená pro týmy dvou až pěti hráčů, ideálně rodiče s dětmi. Doporučený věk dětí je od 7 let, skupina hráčů mladších 12 let musí mít v týmu dospělého člověka.

Nejlépe si hru užijí starší děti, které už umí číst a jsou schopné samostatného logického úsudku.

Celá trasa je dlouhá cca 3,5 km a je sjízdná i s kočárkem.

Upozorňujeme, že se místy prochází městskými ulicemi a je tedy nutné respektovat, stejně jako v běžném životě, pravidla silničního provozu.

KDE SE HRAJE?

Hraje se v Praze 4 – Libuši a Písnici, místo startu i cíle je výborně dostupné MHD a parkování v okolí také není problém. Podrobný popis cesty na start obdržíte v úvodním emailu. Celá hra probíhá venku a je hratelná za každého počasí. 

JAK DLOUHO HRA TRVÁ?

Počítejte přibližně se dvěma hodinami. Nehraje se na čas, ale dodržte prosím doporučenou dobu startu s co největší přesností, protože před vámi i po vás bude pravděpodobně procházet hrou další tým a pokud se na trati sejdete, mohli byste se ovlivňovat.

BUDEME LUŠTIT SLOŽITÉ ŠIFRY?

Žádné obavy, hra neobsahuje šifry ani složité hlavolamy. Je postavena na příběhu a logickém řetězení událostí. Projdete se zastrčenými místy jedné nečekaně pohádkové pražské čtvrti, rozpletete detektivní zápletku a budete-li hrát poctivě, potkáte dokonce… 

Ne. Víc už neprozradíme… nechte se překvapit 😉

Aktuální termín hry: 11. 9. 2021 a 25. 9. 2021!

Hru lze odehrát pouze v daném termínu: mezi 13. a 18. hodinou. Pokud hru zaplatíte a nebudete moci přijít, nabídneme vám náhradní termín, nebo vrátíme peníze, rozhodnete se sami.

Kupte si startovné do hry a v týdnu před herním termínem obdržíte instrukce, kde si vyzvednete start pack. Ten obsahuje:

  • herní příběh
  • mapu
  • hrací kartu
  • lupu
  • tužku
  • drobné rekvizity a nápovědy
koupit hru

Baltazaru Krejzovi, libušskému velkochovateli, se ztratil jeho zázrak – černá husa.

PŘEČTĚTE SI RECENZI NA BLOGU HRAJEME SI JINAK

„Záhada černé husy je venkovní detektivní hra pro děti – ideálně školního věku, protože je potřeba něco přečíst, sledovat trasu na mapě a je potřeba mít trochu logického myšlení. My jsme se na pátrání vydali se všemi dětmi…“ číst dál


Pár momentek z dřívějších her. Za všechny milé ohlasy všem velké díky!


Za spolupráci děkujeme: