Přeskočit na obsah

Nezvěstný profesor

Pátrání po léku a záchrana lidstva, která ani s lékem nebude tak snadná, jak si asi představuješ. 😉


Před lety zachvátil lidskou společnost rychle se šířící virus smrtelné Choroby. Po letech strádání v nekonečném lockdownu se zdá, že je konečně vynalezen lék, který bude znamenat konec trápení. Tím úspěšným vědcem, který ve své (z pochopitelných důvodů) tajné laboratoři poskládal jedinečnou kombinaci správných ingrediencí, je hrdina našeho příběhu, říkejme mu Profesor. Lidé již nebudou trpět a umírat, budou se uzdravovat, život se vrátí do starých kolejí. Party dětí si budou opět hrát venku na hřišti, školní třídy budou jezdit na výlety, dospělí budou chodit tancovat i do fitka! Pozornost celého světa se s nadějí upírá k tajemnému Profesorovi a se zatajeným dechem očekává výsledky jeho práce. Profesor bádá sám, nezávislý na vládách, akademických senátech, není součástí žádného vědeckého týmu. 

Ale ouha! Když se už už zdálo, že lék bude brzy patentován, stala se nečekaná věc – Profesor zmizel! Jakoby se po něm země slehla. Média, politici, odborná i laická veřejnost si kladou otázku… tedy pardon – tisíce otázek: Kde je profesor? Unesl jej někdo? Kde je receptura jeho léku? A jak najít Profesora, když se nesmí na krok? Budou letos maturity? Co to má provšechnonasvětě znamenat?


V téže době se v pražském Braníku v rodině kluka Vojty stalo neštěstí 🙁 , zemřel nejstarší člen rodiny, milovaný dědeček. Žil už pár let v domově pro seniory, ale Vojta rád vzpomínal na jeho vyprávění o starých časech, kdy děti běhaly venku bez dozoru dospělých a gps trackerů, hrály si na absurdní věci, třeba na semafor a byly happy. Když z domova pro seniory přišla krabice dědečkových věcí, nikdo z rodiny se příliš neměl k tomu do ní nahlédnout. Maminka s tatínkem se nejspíš se báli, že dědečkovy věci jen více rozjitří jejich smutek.

Vojtu ale přemohla zvědavost. Často myslel na dědovo vyprávění a v koutku duše doufal, že v jeho pozůstalosti najde nějakou hmatatelnou památku na ty staré, těžko představitelné časy, kdy se ještě žilo offline. A tak krabici otevřel. Čekal leccos – dávno neplatné smlouvy, staré fotografie, oblečení a možná knihy, k tomu se však ale ani nedostal. Hned navrchu objevil Vojta složku sepnutých dokumentů z nedávné doby. Výstřižky z tištěných novin a jakýsi dopis, fotografie a ručně psané poznámky byly místy podtrhané červenou tužkou a po okrajích opatřené dědovými poznámkami. 

Vše se týkalo Profesora. Cože? Tak Profesor byl dědův bývalý spolužák? Ve složce byl osobní dopis, který dědovi napsal sám Profesor. A oslovoval dědečka „příteli“. No toto!


Rozpleteš s Vojtou Profesorův příběh, vypátráš, co Profesor po dědečkovi chtěl a co se stalo, přijmeš pomoc spojenců a poznáš i nepřátele, ale především musíš předat lidstvu lék – jejda! – na kom že ho Profesor testoval?!  A nečekej cestu po fáborcích k bedně s bonbóny, tady půjde o životy. Na konci budeš muset udělat jedno opravdu vážné rozhodnutí. Troufáš si? 

Tak jo, pojď na to!

K tomu, abys mohl hru odehrát potřebuješ dvě věci:

  1. registruj do hry jedno telefonní číslo, které budeš mít s sebou během hry. Formulář pro zadání čísla je tady a pak ještě jednou v Obchodě. Stačí ho vyplnit jednou. Pak ho prosím vyplň v posledním kroku objednávky do Poznámky k objednávce.
  2. Kup si herní instrukce – dopis z dědečkovy pozůstalosti. (Poznámka: bankovní převod většinou jeden pracovní den trvá, proto prosím objednávejte hru s předstihem. Pokud se přesto stane, že se v sobotu rozhodnete, že odpoledne chcete hrát, pošlete prosím potvrzení o platbě na mail info@backtooffline.cz.)


Hra má dva konce. Až hrou projdeš, vrať se sem.

Heslo zadávej s malými písmeny a bez mezer.

PRO KOHO JE HRA URČENÁ?

Hra je určená pro týmy dvou až pěti hráčů, ideálně rodiče s dětmi. Doporučený věk dětí je od 7 let, skupina hráčů mladších 12 let musí mít v týmu dospělého člověka.

Nejlépe si hru užijí starší děti, které už umí číst a jsou schopné samostatného logického úsudku.

Celá trasa je dlouhá cca 4 km a bohužel není všude bez problémů sjízdná s kočárkem.

Upozorňujeme, že se místy prochází městskými ulicemi a je tedy nutné respektovat, stejně jako v běžném životě, pravidla silničního provozu.

Jako procházka se psem se trasa hodí.

CO BUDEME POTŘEBOVAT?

Herní instrukce, které si stáhnete po zaplacení. Doporučujeme je vytisknout kvůli přehlednosti, ale pokud nemáte přístup k tiskárně, není to nutné. V případě, že nebudete mít vytištěné instrukce si vezměte list papíru a v každém případě tužku.

Dál budete potřebovat mobilní telefon s číslem, pod kterým jste se zaregistrovali do hry. Jednou ho použijete, ale kredit žádný nepotřebujete, a nepotřebujete ani data.

Nebudete potřebovat ani mapu, ale kdo se těžko orientuje, nebo je v neznámém terénu nejistý, poslouží mu nejlépe turistické mapy.cz.

KDE SE HRAJE?

Hraje se v Praze 4 – Braníku a Hodkovičkách, místo startu i cíle je výborně dostupné MHD a parkování v okolí také není problém. Detaily jsou popsány v herních instrukcích, které si stáhnete po zaplacení. Celá hra probíhá venku a je hratelná za každého počasí. 

JAK DLOUHO HRA TRVÁ?

Počítejte přibližně se dvěma hodinami. Hrát můžete kdykoli 24/7, pokud to dovolí aktuální pravidla lockdownu.

BUDEME LUŠTIT SLOŽITÉ ŠIFRY?

Žádné obavy, hra neobsahuje šifry ani složité hlavolamy. Je postavena na příběhu a logickém řetězení událostí. Projdete se zajímavými místy, ponoříte se do příběhu nezvěstného Profesora a na konci mu pomůžete s jedním těžkým rozhodnutím.

HRA A CORONAVIRUS

Hra je pojatá tak, aby hráči nebyli ničím ohroženi a nebyli v konfliktu s žádným epidemiologickým opatřením. To znamená, že nemusíte nikde nic brát do ruky, ani chodit do vnitřních prostor. Jde pouze o procházku venku na veřejných a většinou málo frekventovaných místech. Vezměte si prosím respirátory.


Chcete-li dostávat upozornění na novinky a akce, které pořádáme, svěřte nám svou e-mailovou adresu 🙂